Richard Zaťko

 

   ...pôsobil v hudobných skupinách *STAR* (TS rok 1989), METEOR (TS roky 1991 - 1992), gospelový cirkevný spevokol Kresťanskej mládeže Tvrdošín pod vedením Beáty Kumorovej Stasovej (1989 - 1993), Chrámový cirkevný zbor Nižná pod vedením Lýdie Jančíkovej (1992 - 1994), AVAN pod vedením Mária Kubasa (TS roky 1996 - 1997), ĽŠU projekt pod vedením Zizany Samelijakovej Kolejákovej (TS rok 2001), TiChá DOMáCNOSť  pod vedním Martina Púčaťa (TS/NO/MT roky 2006 - 2009) s ktorou vydal a produkoval spoločné CD a dva vidoeklipy k skladbám "Judáš" a "Nedám sa".Po ukončení účinkovania v Tichej Domácnosti bol prizvaný v roku 2009 do martinskej novovzniknutek kapely NEW STATEMENT (MT), zameranej na hranie rockových coverov. Kapela ale v tom istom roku pre časovú zaneprázdnenosť jej členov prestala hrávať, ale doposiaľ neukončila svoju činnosť.

 

EVERYDAY - Bon Jovi Tribute Band (LM/MT) vznikol v roku 2010 ktorý založili Michal a Jakub Gondkovskí z Liptovského Mikuláša. Títo bratia sú zodpovední za to, ako si osvojil piesne od BON JOVI. Inak ich začal vnímať a interpretovať. Po ročnom pôsobení tejto hudobnej skupiny ktorá prestala účinkovať na jeseň 2011 spoločne s basgitaristom Martinom Zubčekom chceli hrávať aj naďalej. Preto si založili malé zoskupenie UNDIVIDED BON JOVI Revival (MT) ktorá časom prešla rôznymi zmenami a premenovala sa na BON JOVI Revival LIVEband.sk

 

  Mimo iného interpretoval ako hosť (sólový spev) s KREDIT (TS) Tvrdošínske návraty, RENONS (DK), FRESHband (DK) Kubínske akordy, orchester Pavla Janíčka (BB) a napokon orchester Tibora Jiříčka (MT) v TURČIANSKOM REPETE a po ukončení tohoto programu v Turčianskej Šlágerbombe Anny a Jána Šestáka ako hráč na klávesové nástroje so spoluvytváraním hudobných aranžmánov pre orchester Františka Gočála (MT). 

 

Spoluzakladateľ a kapelník LIVEband-u sa momentálne venuje aj interpretácii Unplugged podaniu populárnych skladieb, piesňam v akustických verziách na ktorých spoločne spolupracoval s Matúšom Jančíkom, Romanom "Ročom" Čiefom, Jozefom Sekaninom a Petrom "Permonom" Kubánym.

 

  V súčasnosti príležitostne účinkuje aj s hudobnou skupinou SPEKTRUM pod vedením klávesáka Petra Medveckého. Spoluzakladateľom Spektrumu bol v roku 1973 jeho otec Richard ktorý ho k muzike postupne priviedol a výrazne ovplyvnil spoločne so svojím strýkom Jozefom JODI Paulínim ktorý pôsobil v PULSE (MT), MODUS (BA), QEENmania (TN) a ROCK GENERATION (BA).


  Rád počúva muziku rôznych "konzumných pop žánrov", ale najviac jeho hudobný vzor predstavuje interpretácia od Neala Morseho. 
Taktiež to je aj tvorba od Jara Filipa, texty od Jarka Nohavicu, diela Petra Hapku, Vaša Patejdla, Pavla Haberu, ale najmä prejav Richarda Müllera ktorý ho zaujal natoľko, že prijal pozvanie účinkovať ako spevák v projekte "Richard spieva Müllera" pod vedením Petra Bereca.

 

Medzi obľúbené hudobné skupiny patria najviac naši AYA, ARZÉN, TEAM, NO NAME, PANGEA a zo zahraničných DEEP PURPLE, DREAM THEATER, DEPECHE MODE, EUROPE, PINK FLOYD, STING, DEF LEPARD, YES, DIRE STRAITS, COLDPLAY, TOTO a samozrejme BON JOVI.

 

  V roku 1998 vyhral 3. miesto v speváckej súťaži ZLATÝ ERB mesta Modrý Kameň, v jeseni 2018 vyhráva v speváckej súťaži Turčianskej Šlágerbomby 1. miesto, v roku 2019 dostáva ocenenie za spoluprácu s hudobnou skupinou Spektrum a tiež ocenenie za prínos hudobnej interpretácie od kultúrneho centra mesta Kolárovo. Pravidelne chodí robiť predsedu poroty do rodného mesta v regionálnej súťaži "Tvrdošín hľadá talent".

 

Narodeniny 
25tehosiedmy
 
Nástroj
klávesy a vokály
 
Kedy a kde si vystupoval s kapelou po prvý krát?
...na základnej? v Tvrdošíne na námestí na Medzinárodný deň detí keď som bol ôsmak s kapelou STAR
(Peťo Gabara, Ľubo Jaroš, Rado Skurčák a ja)
 
Najlepší koncert, ktorý ktorý si v živote navštívil?
ten úplne prvý v živote a to DEF LEPPARD v 1996tom v Žiline s Jarom Gašincom a spol :) -pľná 105ťka
 
Ktorí sú Tvoji traja naj muzikanti?
Richard Müller, Pavol Habera, Neal Morse
 
Aké sú Tvoje "naj3Top" kapely
Dream Theater, Coldplay, ToTo a viac ich mám :) 
 
Aké máš dva najobľúbenejšie albumy?
nemám - každý je niečím výnimočný
 
Daj dve Tvoje "naj" skladby?
Owner of a Lonely Heart (YES) 
Vieš čo cítim (TEAM)
Spočítaj ma (Richard Müller)
 
Naj album od BON JOVI?
Keep The Faith
 
Najlepšie dve skladby od BON JOVI?
Dry County
Keep The Faith
 
S ktorým slávnym muzikantom by si sa chcel stretnúť?
...nuž s chlapmi od BON JOVI by sme si moc nepokecali :) no mal by som hroznú trému, fakt :)
ale chcel by som sa stretnúť s Richardom Müllerom a zaspievať si s jeho kapelou, joj to by bolo...
 
Aké jedlo máš rád?
halušky s bryndzou
 
Čo si vážiš na ľuďoch?
úprimnosť a konštruktívna kritika
 
Naopak, čo sa Ti na nich vadí?
vypočítavosť a pretvárka
 
Čo sa Ti na LIVEBande páči?
...čo? No predsa tá snaha - chuť chalanov hrať srdcom 
 
Najkrajšia chvíľa s LIVEBandom...
každá, keď sa po sebe uškŕňame počas nášho vystúpenia :D
 
Najlepší koncert s LIVEBandom...
verím, že ten ešte len príde

ČLENOVIA KAPELY

MAREK RADIČ

sólový spev

Spevák a gitarista, ktorý začal účinkovať ...


JÁN ŤAPUŠÍK

vokály, sólová gitara

V minulosti hrával na sólovú gitaru v hudobnej skupine MORBID DREAM ...


RADO "VAN" OLAJEC

vokály, basová gitara

Jeho história v hre na basu začína kapelou TÝFUS (neskôr Metlix) ...


JURAJ ZELINKA

bicie nástroje

Hráč na bicie, ktorý je súčasťou...


RICHARD ZAŤKO

vokály, klávesové nástroje

Zakladateľ a kapelník...