Náš príbeh

2011

Za vznik „hudobného zoskupenia LIVEband v podstate môže rozpad EVERYDAY Bon Jovi Tribute Band na jeseň v roku 2011. V EVERYDAY-i kolektív hráčov dospel k spoločnému názoru, že nemá význam sa stretávať, pokiaľ bude časová indispozícia jednotlivých členov a kapelník Jakub Gondkovský ukončil účinkovanie tejto hudobnej skupiny. Toho času basový gitarista Martin Zubček a klávesák Richard Zaťko usúdili, že by bolo vhodné založiť, keď už nie kapelu, tak aspoň dočasné zoskupenie, ktoré by nacvičilo repertoár 10-11 skladieb a priebežne počas prehrávok hľadať speváka. Martin v novembri 2011 oslovil svojich bývalých spoluhráčov Michala Jambora a Jána Ťapušíka, ktorí s jeho návrhom súhlasili a skúšky zoskupenia sa mohli začať. Problémom ale stále zostávalo zohnať vhodné priestory. V tomto veľmi pomohol František Gočál a vybavil skúšobňu v Martine. Zoskupenie sa pomenovalo názvom UNDIVIDED, čo značí "nerozdeliteľní" 

 

2012

  Postupným nacvičovaním skladieb UNDIVIDED dospelo k rozhodnutiu, že pokiaľ nepríde do zostavy spevák, ktorý bude mať na tento žáner patričný hlasový fond a „rockové“ presvedčenie, nebude mať význam pokračovať v nacvičovaní repertoáru. Boli oslovení viacerí účinkujúci speváci, len pre ich zaneprázdnenosť, keďže každý spevák mal už svoju kapelu, nebolo možné ďalej s nimi z časových dôvodov spolupracovať. Pre absenciu speváka UNDIVIDED stagnovalo do konca januára 2012.

Vo februári Richard oslovil Romana „Roča“ Čiefa ktorý toho času účinkoval ako sólový spevák v kapele METALINDA a pozval ho na prehrávky. Ročo súhlasil, ale s podmienkou, že bude chodiť na skúšky, ale časom uvidí, akým smerom sa UNDIVIDED bude uberať. Ročovi sa ale preč z tejto partie poloskúsených muzikantov nechcelo a rozhodol sa, že pomôže a ako spevák ktorý spôsobom "JA VÁS NAUČÍM AKO SA ROBÍ ROCK AND ROLL" to s nimi skúsi. Postupným profilovaním a formovaním výsledného nazvime to Ročovho revivalu (vokály, spev, aranžmány) sa podarilo dosiahnuť výsledný efekt, ktorý už nie ako zoskupenie, ale už ako kapela - sa prvý krát predstavila Martinčanom na Silvestra 2012 na Divadelnom námestí svojim premiérovým vystúpením.

 

 Prvé vystúpenie kapely Silvester 2012 na Divadelnom námestí v MARTINe

  

2013

Rok 2013 bol významným pre všetkých členov a kapelu. 

V januári 2013 prichádza do kapely nový basový gitarista Rado "Van" Olajec.

V lete 2013 začína s kapelou skúšať Peter "Permon" Kubány (akustická gitara a vokálny spev)  a v októbri 2013 s kapelou odohrá svoje prvé vystúpenie ešte v zostave UNDIVIDED. V tomto istom čase (október 2013) bol kapelníkom Richardom Zaťkom, poverený k menežovaniu kapely skúsený Štefan Dibdiak, ktorý svojím prístupom a filozofiou formuje profil skupiny. 

 

2014

Vo februári, ale už v roku 2014 kapela mení názov z UNDIVIDED na LIVEband z praktických dôvodov. V júni 2014 sa stáva Peter Permon Kubány jej oficiálnym členom a zastáva post stáleho doprovodného gitaristu a vokalistu.

 

V novembri 2014 kapela ostáva bez speváka. Prichádza ďalšia skúsenosť. Keďže nik z členov nevedel kto by mohol Roča nahradiť tak kapela vyhlásila svoj prvý konkurz na frontmana kapely. Na konkurz príde niekoľko spevákov, len piesne od BON JOVI nie sú na zaspievanie tak jednoduché ako sa to zdá, až... 

 

V decembri 2014 prichádza Dominik Valocký. Dominik svojím prístupom taktiež prispieva k "omladeniu" kapely a spoločne s ním sa dostavujú prvé úspechy na slovenskej revivalovej scénevďaka práci Štefana Dibdiaka, ktorý zúročil svoje schopnosti z praxe spôsobom "získania tváre" kapely prijatím novej filozofie.

 

Prostredníctvom Tomáša Straku sa mení web, Štefanov syn Martin Dibdiak spoločne s Ivanou Juríčkovou dodávajú preň foto a video materiály a Richard Zaťko priebežne obnovuje rôzne kanály a dáva konečnú textovú a grafickú podobu. 

 

Vzniká prvý oficiálny plagát kapely ktorého autorom je Martin Dibdiak.

 

 

 

 

2015

Dominik odspieva svoje prvé vystúpenie s kapelou (v akustickej verzii) vo februári 2015. Od marca 2015 prichádzajú prvé výsledky menežéra kapely ktorý sa významne pričinil o prvé oficiálne turné kapely LIVEBand "One Wild Night TOUR 2015" po Slovensku, ktoré úspešne svojimi ôsmimi vystúpeniami kapela uzatvorila v júni 2015. Tento rok pre LIVEband znamenal výrazný posun nielen v koncertovaní, ale aj vo vylepšení aparatúry.

 

2016

Na jar 2016 kapela rozširuje svoj repertoár na 19 skladieb. Kapela odohrá svoj prvý časovo takmer identický koncert ako BON JOVI v klube Apollo Považská Bystrica. Záujem o produkciu stúpa a to na základe odozvy od jednotlivých podnikov - kapela sa vracia na niektoré koncertné miesta aj dvakrát v priebehu niekoľkých mesiacov. V tomto roku LIVEband získava svojho prvého oficiálneho sponzora - spoločnosť OPEL Autotip spol. s r. o. so sídlom v Bratislave ktorá chalanom pomáha s logistikou a prevozom aparatúry.

 

2017

Začiatkom roku 2017 sa repertoár ustálil na 21 skladieb. V júni chalanov opúšťa Dominik a v kapele príde k ďalšej zmene na mieste sólového speváka. Matúš Jančík, je ten ktorý začína v kapele pôsobiť od septembra a začína sa pripravovať na svoje premiérové vystúpenie s kapelou ktoré odspieva v marci 2018.

 Zostava kapely 2017 - 2019 FOTO: po vystúpení v ŽDIARi leto 2019

 

2018

S príchodom nového roka 2018 LIVEband opúšťa po šiestich rokoch spoluzakladateľ kapely Michal Jambor, ktorého strieda skúsený "bondžovista" a bubeník v jednej osobe Juraj Zelinka. Kapela v tomto roku odohrá najviac koncertov od svojho vzniku.

 

2019

Od júla 2019 začína po Matúšovom odchode z kapely skúšať nový sólový spevák Marek Radič ktorý sa od augusta 2019 stáva jej novým frontmanom a od septembra začína s bandom naplno koncertovať. 

 Aktuálna zostava kapely FOTO: po vystúpení v KRIVEJ jeseň 2019

 

čas plynie...

Na jeseň tohoto roku uplynulo presne 100 koncertov ktoré sme pre vás odohrali  ako naša kapela existuje. ĎAKUJEME a veľmi si VÁŽIMEže nás PODPORUJETE a chodíte na naše vystúpenia. Moc nás to ťahá vpred a dávate nám pocit, že túto muziku sa pre vás oplatí robiť. Je to pre nás pocta (a nielen pre nás, ale aj pre BON JOVI) za ktorú sme nesmierne vďační ❤️  

 

2020

 

 

Rok  2020 sa niesol v znamení samých nových veci. Vynovili sme si logo, nacvičili sme ďalšie nové skladby a tak vznikol nový o čosi väčší repertoár a tým pádom sme mohli vytvárať ďalšie nové playlisty :-) Vylepšili sme aparatúru aby sme boli ešte bližšie k originálu a zároveň sme zažili aj to s čím nepočital asi nikto. Neistota v situácii  v súvislosti s COVID-19 zmarila ďalšie plány a to nielen našej kapele.

 

2021

Tento rok plný neistoty z okolností ktoré nezasiahli iba našu produkciu nás prinútil vyberať si akcie a podujatia tak, aby sme sa prispôsobili pre dobro všetkých danej situácii ktorú nikto z nás nedokázal predpokladať. Za tento rok sme odohrali najmenej koncertov, tak ako v roku 2020. Veríme, že všetko sa vráti do "starých koľají" a budeme pre vás koncertovať čím ďalej tým viac.

 

2022

Zdá sa, že napätá situácia sa pomaly ale isto uvoľňuje, čo sa začalo prejavať aj na aktuálnej situácii ohľadne požiadaviek pre našu produkciu od vás, klubov, obcí a miest. Nie vždy nám naša zdravotná situácia dovolila ísť skúšať, takmer sa nám nedalo ísť ani koncertovať. V tomto nám veľmi pomohol náš bývalý člen Matúš a s jeho podporou sme dokázali odohrať otvorenie sezóny 2022. Po Marekovom príchode sa koncertovanie rozbieha ďalej a - významný rok pre nás nastáva, pretože obhliadnuc sa do minulosti zisťujeme, že zavŕšime celých desať rokov :)

 

 

2023

Ubieha to ako nič. Tento rok sa nesie v znamení výročí, osláv a akcií všetkých našich spriaznených kapiel navôkol. OLYMPIC 60 rokov SPEKTRUM 50 rokov, JADA 20 rokov TEAM Revival MT 10 rokov U2 Revival SK 10 rokov, my tiež, aj keď oslava mala prebehnúť už o niečo skôr. Všetky naše prípravy aj tie predchádzajúce a aj tie "na poslednú chvíľu" sa zrejme naozaj vyplatili, pretože začiatok roka nebol o ničom inom len o tom ako ideme patrične oslavovať tých už dávno uplynulých našich desať rokov na scéne. Veru malo to byť na prelome rokov 2021 a 2022, len vtedy... veď nedalo sa, ale s blížiacim sa koncom tohotoročnej zimy sme si to užili síce neskôr, ale s vami o to intenzívnejšie...

 

 

 

V lete kapela z marketingových dôvodov upravuje svoj názov na 

 

BON JOVI Revival

LIVEband.SK

 

Muziku robíme hlavne pre Vás. Na to ako hrať nielen s dobrým pocitom a podporou dobrý a kvalitný revival, rock, ktorý chceme šíriť a produkovať, na poctu a počesť hudobnej skupine BON JOVI potrebujeme hlavne Vás - naše publikum.

  

                                                                           LIVEband BON JOVI tribute MT/SK

 

 

 

exČLENOVIA:

 

 2011 - 2013 

 Martin Zubček - vokály, basová gitara (spoluzakladateľ)

 

 

 

 

 

 

  

 

 

2011 - 2014
Roman "Ročo" Čief - sólový spev a akustická gitara

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2015 - 2017
Dominik Valocký
- sólový spev 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011 - 2018
Michal Jambor
 - bicie nástroje (spoluzakladateľ)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017 - 2019 
Matúš Jančík - sólový spev

 

 

ČLENOVIA KAPELY

MAREK RADIČ

sólový spev

Spevák a gitarista, ktorý začal účinkovať ...


JÁN ŤAPUŠÍK

vokály, sólová gitara

V minulosti hrával na sólovú gitaru v hudobnej skupine MORBID DREAM ...


PETER "PERMON" KUBÁNY

vokály, doprovodná gitara

Do jeho minulosti kde hral väčšinou na sólovú gitaru patrí kapela REBRO ...


RADO "VAN" OLAJEC

vokály, basová gitara

Jeho história v hre na basu začína kapelou TÝFUS (neskôr Metlix) ...


JURAJ ZELINKA

bicie nástroje

Hráč na bicie, ktorý je súčasťou...


RICHARD ZAŤKO

vokály, klávesové nástroje

Zakladateľ a kapelník...