Náš príbeh...

 

 

 

  Za vznik „hudobného zoskupenia LIVEband v podstate môže rozpad EVERYDAY Bon Jovi Tribute Band na jeseň v roku 2011. V EVERYDAY-i kolektív hráčov dospel k spoločnému názoru, že nemá význam sa stretávať, pokiaľ bude časová indispozícia jednotlivých členov a kapelník Jakub Gondkovský ukončil účinkovanie tejto hudobnej skupiny.

 

  Toho času basový gitarista Martin Zubček a klávesák Richard Zaťko usúdili, že by bolo vhodné založiť, keď už nie kapelu, tak aspoň dočasné zoskupenie, ktoré by nacvičilo repertoár 10-11 skladieb a priebežne počas prehrávok hľadať speváka.

 

  Martin v novembri 2011 oslovil svojich bývalých spoluhráčov Michala Jambora a Jána Ťapušíka, ktorí s jeho návrhom súhlasili a skúšky zoskupenia sa mohli začať. Problémom ale stále zostávalo zohnať vhodné priestory. V tomto veľmi pomohol František Gočál a vybavil skúšobňu v Martine. Zoskupenie sa pomenovalo názvom UNDIVIDED, čo značí "nerozdeliteľní" 

 

  Postupným nacvičovaním skladieb UNDIVIDED dospelo k rozhodnutiu, že pokiaľ nepríde do zostavy spevák, ktorý bude mať na tento žáner patričný hlasový fond a „rockové“ presvedčenie, nebude mať význam pokračovať v nacvičovaní repertoáru. Boli oslovení viacerí účinkujúci speváci, len pre ich zaneprázdnenosť, keďže každý spevák mal už svoju kapelu, nebolo možné ďalej s nimi z časových dôvodov spolupracovať. Pre absenciu speváka UNDIVIDED stagnovalo do konca januára 2012.

 

  Vo februári 2012 Richard oslovil Romana „Roča“ Čiefa ktorý toho času účinkoval ako sólový spevák v kapele METALINDA a pozval ho na prehrávky. Ročo súhlasil, ale s podmienkou, že bude chodiť na skúšky, ale časom uvidí, akým smerom sa UNDIVIDED bude uberať. Ročovi sa ale preč z tejto partie poloskúsených muzikantov nechcelo a rozhodol sa, že pomôže a ako spevák ktorý spôsobom "JA VÁS TO NAUČÍM AKO SA ROBÍ ROCK AND ROLL" to s nimi skúsi. Postupným profilovaním a formovaním výsledného nazvem to Ročovho revivalu (vokály, spev, aranžmány) sa podarilo dosiahnuť výsledný efekt, ktorý už nie ako zoskupenie, ale už ako kapela sa predstavila Martinčanom na Silvestra 2012 na Divadelnom námestí svojim prvým oficiálnym, premiérovým vystúpením.

 

 Prvé vystúpenie kapely Silvester 2012 na Divadelnom námestí v MARTINe

 

Rok 2013 bol významným pre všetkých členov a kapelu.

 

V januári 2013 prichádza do kapely nový basový gitarista Rado "Van" Olajec.

V lete 2013 začína s kapelou skúšať Peter "Permon" Kubány (akustická gitara a vokálny spev)  a v októbri 2013 s kapelou odohrá svoje prvé vystúpenie ešte v zostave UNDIVIDED. V tomto istom čase (október 2013) bol kapelníkom Richardom Zaťkom, poverený k menežovaniu kapely skúsený Štefan Dibdiak, ktorý svojím prístupom a filozofiou formuje profil skupiny. 

 

Vo februári, ale už v roku 2014 kapela mení názov z UNDIVIDED na LIVEband z praktických dôvodov. V júni 2014 sa stáva Peter Permon Kubány jej oficiálnym členom a zastáva post stáleho doprovodného gitaristu a vokalistu.

 

 

  V novembri 2014 kapela ostáva bez speváka. Prichádza ďalšia skúsenosť. Keďže nik z členov nevedel kto by mohol Roča nahradiť tak kapela vyhlásila svoj prvý konkurz na túto pozíciu.

 

V decembri 2014 prichádza Dominik Valocký, ktorý má svoje prvé premiérové vystúpenie s kapelou (v akustickej verzii) vo februári 2015. Dominik svojím prístupom taktiež prispieva k "omladeniu" kapely a spoločne s ním sa dostavujú prvé úspechy na slovenskej revivalovej scénevďaka práci Štefana Dibdiaka, ktorý zúročil svoje schopnosti z praxe spôsobom "získania tváre" kapely prijatím novej filozofie.

 

Prostredníctvom Tomáša Straku sa mení web, Štefanov syn Martin Dibdiak spoločne s Ivanou Juríčkovou dodávajú preň foto a video materiály a Richard Zaťko priebežne obnovuje rôzne kanály a dáva konečnú textovú a grafickú podobu. 

 Vzniká aj tento prvý oficiálny plagát.

  

 Od marca 2015 prichádzajú prvé výsledky menežéra kapely ktorý sa významne pričinil o prvé oficiálne turné kapely LIVEBand "One Wild Night TOUR 2015" po Slovensku, ktoré úspešne svojimi ôsmimi vystúpeniami kapela uzatvorila v júni 2015.

   

V septembri 2017 dochádza v kapele k ďalšej zmene a to na mieste sólového speváka a na post frontmana kapely prichádza Matúš Jančík. 

 

 Zostava kapely 2017 - 2019 FOTO: po vystúpení v ŽDIARi leto 2019

 

S príchodom nového roka 2018 Liveband opúšťa po šiestich rokoch spoluzakladateľ kapely Michal Jambor, ktorého strieda skúsený "bondžovista" a bubeník v jednej osobe Juraj Zelinka.

 

Od júla 2019 začína po Matúšovom odchode z kapely skúšať nový sólový spevák Marek Radič ktorý sa od augusta 2019 stáva jej novým frontmanom a od septembra začína s bandom naplno koncertovať.

 

 Aktuálna zostava kapely FOTO: po vystúpení v KRIVEJ jeseň 2019

 

 

Muziku robíme hlavne pre Vás. Na to ako hrať nielen s dobrým pocitom a podporou dobrý a kvalitný revival, rock, ktorý chceme šíriť a produkovať, na poctu a počesť hudobnej skupine BON JOVI potrebujeme hlavne Vás - naše publikum.

 

 

                                                                           LIVEband BON JOVI tribute MT/SK

 

 

 

exČLENOVIA:

 

 2011 - 2013 

 Martin Zubček - vokály, basová gitara (spoluzakladateľ)

 

 

 

 

 

 

  

 

 

2011 - 2014
Roman "Ročo" Čief - sólový spev a akustická gitara

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2015 - 2017
Dominik Valocký
- sólový spev 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011 - 2018
Michal Jambor
 - bicie nástroje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017 - 2019 
Matúš Jančík - sólový spev

 

 

 

Ďakujeme vám...

 

 

 

NAŠE POĎAKOVANIE PATRÍ HLAVNE

našim manželkám a priateľkám bez ktorých by bol tento svet o ničom, našim deckám, rodine, kamarátom, priateľom, fanúšikom a našim sponzorom za ich neustálu podporu a pomoc:

 

Autotip spol. s r.o. www.autotip.sk
autorizovaný díler predaj a servis OPEL Žilina a OPEL Michalovce
... za podporu pri organizovaní našich vystúpení

 

VL media www.vlmedia.sk
reklamná agentúra, plochy, tlač, grafika, kampane, webstránky
... za výrobu reklamných a propagačných materiálov

 

Ivana Juříčková

Martin Dibdiak

Mário Seman

Juraj Bednárik

FOTO a VIDEO
... za zaznamenanie fotodokumentácie a videa z našich koncertov

 

Richard Zaťko

muzikant, autičkár a predovšetkým "príležitostný" grafik a textár "richard.zatko(zavinac)gmail.com".

... za grafický dizajn a textový materiál tejto webovej stránky a úpravu fotodokumentácie či videa z našich koncertov

 

 

Peter Piatko www.peterpiatko.sk
grafik, výtvarník, pesničkár a muzikant
... za podporu a kompletnú grafiku a webovej stránky do roku 2016

 

Peter Ľachký www.petiar.sk
Web developer, drupalista, pôžitkár, príležitostný cestovateľ
... za pomoc pri tvorbe kompletného programovania webovej stránky do roku 2016

 

Tomáš Straka
Web developer, slackliner, šachista, žonglér, tanečník, 

Keď sedíte na káve, prečítajte si novinky z nakave.sk kde je veľa najlepších vtipov,

citátov o láske, motivačných citátov. Sú tam aj najzmysluplnejšie denné a zajtrajšie horoskopy na Slovensku.

... za pomoc pri tvorbe tejto webovej stránky a jej kompletné programovanie.

 

ČLENOVIA KAPELY

MAREK RADIČ

sólový spev

Spevák a gitarista, ktorý začal účinkovať ...


JÁN ŤAPUŠÍK

vokály, sólová gitara

V minulosti hrával na sólovú gitaru v hudobnej skupine MORBID DREAM ...


PETER "PERMON" KUBÁNY

vokály, doprovodná gitara

Do jeho minulosti kde hral väčšinou na sólovú gitaru patrí kapela REBRO ...


RADO "VAN" OLAJEC

vokály, basová gitara

Jeho história v hre na basu začína kapelou TÝFUS (neskôr Metlix) ...


JURAJ ZELINKA

bicie nástroje

Hráč na bicie, ktorý je súčasťou...


RICHARD ZAŤKO

vokály, klávesové nástroje

Zakladateľ a kapelník...